Nástroje pre zjednodušenie prístupu

Skip to main content

15. október 2022

Ak chceš tento článok niekomu poslať, nech sa páči.

Jazz a poézia P. O. Hviezdoslava


ZUŠ J. Albrechta vás pozýva na koncert, ktorý spojí jazzovú hudbu s literatúrou P. O. Hviezdoslava, Jána Smreka, či Jána Kostru. Koncert bude 2.11.2022 o 17.00 hod v koncertnej sále Edity Gruberovej ZUŠ J. Albrechta.

Na koncerte skupiny František ansámbel zaznejú okrem iného aj Krvavé sonety od P. O. Hviezdoslava. Album „Sonety“ získal  prestížne ocenenie v ankete Radio Head Awards, ako najlepšia džezová nahrávka roka.

Skupina okolo F. Báleša  chce jazzovou hudbou priblížiť mladej generácii diela významných slovenských básnikov. Ansámbel v zložení Matúš Uhliarik (spev), František Báleš (klavír), Vladimír Máčaj (kontrabas) a Juraj Šušaník (bicie nástroje), účinkoval na významných festivalových podujatiach na Slovensku i v zahraničí.

Napohľad zložitá poézia najväčšieho slovenského básnika, či verše neskorších predstaviteľov slovenskej poézie sa stávajú v spojení s jazzovou hudbou  prístupnejšími. Skupina František ansámbel chce propagovať dielo básnikov novým spôsobom a zároveň predstaviť jazz ako žáner poskytujúci zaujímavé možnosti na spracovanie umeleckých textov písaných poetickým jazykom.


15. október 2022

Ak chceš tento článok niekomu poslať, nech sa páči.