Nástroje pre zjednodušenie prístupu

Skip to main content

22. november 2023

Ak chceš tento článok niekomu poslať, nech sa páči.

ZUŠ Jána Albrechta oslavuje


ZUŠ Jána Albrechta oslavuje 35. výročie svojho vzniku. Pripomenieme si ho sériou koncertov a slávnostných podujatí. Pozvanie na ne už prijali aj naši zahraniční partneri.

Celá škola sa už od septembra pripravuje na sériu koncertov, výstav a iných atraktívnych podujatí, na ktorý sa bude oslavovať, ale aj spomínať na uplynulých 35 rokov našej existencie.

V druhej polovici školského roka asi nebude ani jeden mesiac bez udalosti, na ktorej sa nespomenie výročie školy. Pôjde o podujatia, na ktorých sa budú podieľať všetky odbory školy. Spomenieme napríklad módnu prehliadku kostýmov, ktoré navrhli žiaci výtvarného odboru. Modelkami budú samotní žiaci, určite aj baletky z nášho z tanečného odboru. Už v marci sa dozvieme  víťazov ďalšieho ročníka Zlatej klapky. Pripomeňme, že ide o súťaž detí a mládeže v audiovizuálnej tvorbe. Hudobníci sa opäť stretnú na Rakúsko – uhorskom večere. Tento krát ho organizujú naši partneri z Maďarska, takže nás čaká zájazd do Budapešti. Rezervované máme aj sálu na už tradične úspešné tanečné akadémie. Slávnostný koncert na počesť výročia školy bude v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Vďaka mimoriadne úspešnej spolupráci školy so súborom Musica Aeterna pripravujeme aj slávnosť v dome Jána Albrechta, kde si okrem výročia školy pripomenieme aj osobnosť Jána Albrechta, ktorého meno nesie naša škola.

O všetkých podujatiach vás budeme v predstihu informovať. Už teraz ste však vítaní.


22. november 2023

Ak chceš tento článok niekomu poslať, nech sa páči.